DAB+ radio med alarm og LCD display i klassisk design med mørkegrå front.
Denver DAB-46 (2W RMS) er en digital DAB+ radio med antenne, der understøtter DAB+, DAB og analoge FM radiosignaler.
Digital DAB+ radio
Denver DAB-46 er en DAB+/DAB/radio/">FM radio med højttaler og letlæselig LCD display med hvid skrift på mørk baggrund. Radioen er let og intuitiv at betjene.
Med en DAB+ radio kan du nyde alle de digitale DAB radiostationer i den bedst mulige lydkvalitet. Radioen har også indbygget FM tuner, så du kan modtage analoge FM kanaler.
Brug som vækkeur
Denver DAB-46 har indbygget alarm, så du kan bruge radioen som vækkeur. Du kan vælge at vågne til alarm eller musik.
Radioen får strøm fra enten 230V adapter. Alternativt via 4x AA batterier (medfølger ikke).
Denver DAB-46 radioen har 3,5mm minijack udgang, så du kan tilslutte høretelefoner. Den har også en teleskopantenne.
Varenummer: 19348
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Trådløs / Kablet | Trådløs |
|---|---|
| Effekt (W) | 2 |
| Batteritype | AA |
| Materiale | Plast |
| Forbindelsesmuligheder | AUX |
| Batterihåndsving | Nej |
| Effekt | 2W |
| Dybde (mm) | 190 |
| Vægt (kg) | 1.1 |
| Feature 1 | Indbygget Clockradio |
| Feature 2 | Uret indstilles automatisk |
| Batteri | 4x AA |
| Tilslutning type | 3,5mm |
| Strømkilde | 230V |
| Højde (mm) | 120 |
| Bredde (mm) | 120 |
| Display | LCD |
| Materiale | Plastik |
| Farve | Mørkegrå |
| Brand | Denver |
| Medier | FM radio |
| Type | DAB Radio, FM Radio, Radio, FM Radio med Batteri, Denver Radio, Denver FM Radio, Denver DAB Radio |
| Andre funktioner | |
| Dockingstation inkluderet | Nej |
|---|---|
| Kampatibilitet med Apple-docking | Ikke understøttet |
| Display | |
| Indbygget skærm | Ja |
|---|---|
| Skærmtype | LCD |
| Logistik data | |
| Produkter pr. intermodal container (20 fod) (stk) | 3920 |
|---|---|
| Produkter pr. intermodal container (40 fod, HC) (stk) | 9856 |
| Lyd | |
| Udgangseffekt (RMS) (W) | 2 |
|---|---|
| Funktioner | |
| Produktfarve | Grå, Sort, Brun |
|---|---|
| Antenne type | Ekstern |
| Volumenkontrol | Dreje |
| MP3-afspilning | Nej |
| Termometer | Nej |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | Vekselstrøm/batteri |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 230 |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 |
| DC indgangsspænding (V) | 5 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 103 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 170 |
| Højde (mm) | 95 |
| Vægt (g) | 1100 |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde (mm) | 252 |
|---|---|
| Pakkedybde (mm) | 107 |
| Pakkehøjde (mm) | 136 |
| Radio | |
| Radiotype | Internet |
|---|---|
| Tuner type | Analog & digital |
| Understøttede radiobånd | FM, DAB+ |
| Batteri | |
| Antal understøttede batterier | 4 |
|---|---|
| Kompatible batteristørrelser | AA |
| Højttalere | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
|---|---|
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Porte & Grænseflader | |
| DC-in-stik | Ja |
|---|---|
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Ur | |
| Vækkeur | Ja |
|---|---|