Dæmpbar SmartLife LED filament pære på 7W (60W) i Edison form, med E27 fatning.
Nedis SmartLife pære med en lysstyrke på 806 lumen i en varm hvid farve, og med smukt varmfarvet glas.
Edison dæmpbar filament LED pære
Denne LED filament pære er på 7W (60W), og med en E27 sokkel. Den er med ravfarvet guldbelagt glas og et plexiglasrør med en lasergeneret mønster, der afspejler lyset og skaber en imponerende effekt.
Pæren bruger kun på 7W, så den er meget energivenlig.
Pæren skaber et hyggeligt lys og en hjemlig atmosfære. Den er velegnet til åbne armaturer, lysekroner eller som solo-pære.
Varmt hvidt lys
Den udvendige pære er udelukkende fremstillet af glas. Den har en lyseffekt på 806 lumen og en farvetemperatur på 1800-3000 K, som giver et varmt hvidt lys.
Det guld-/ravfarvede glas giver pæren et smukt design, og giver en behagelig lysfordeling.
Assistent med stemmestyring
Nedis pæren er kompatibel med stemmestyrings funktioner, understøttet af assistenter som Amazon Alexa og Google Home.
Med Amazon Alexa eller Google Home i dit hjem kan du styre lyset med stemmen.
Par med andre Nedis SmartLife enheder
Du kan også parre pæren med andre pærer eller helt andre enheder i Nedis SmartLife serien.
Varenummer: 38875
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Transparent |
|---|---|
| Effekt (W) | 7 |
| Lampe type | LED |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Antal pærer | 1 |
| Pære fatning | E27 |
| Trådløs teknologi | Wi-Fi |
| Forbindelsesmuligheder | Wi-Fi |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Nedis SmartLife, TUYA |
| Form 2 | Edison |
| Form 2 | Edison |
| Sokkel type | E27 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| Feature 1 | Kan app- og stemmestyres |
| Feature 2 | Varmt hvidt lys |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | Varm hvid |
| Svarer til | 60 W |
| Trådløs forbindelse | Wi-Fi |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 806 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug pr. time (kWh) | 7kWh/1000h |
| Energiforbrug (W) | 7 W |
| Kompatibel med | Nedis SmartLife |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 1800 - 3000 K |
| Intelligent pære | Ja |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Assistant |
| Kommunikationsprotokol 1 | Wi-Fi |
| IoT-platform 1 | TUYA |
| Frekvens | 2,4 GHz |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve | Klar |
| Brand | Nedis SmartLife, Nedis |
| Glastype | Klar |
| Type | E27 - LED pærer, Smarte WiFi Pærer, Smart Home Pære E27, Filament pærer, Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Smart Home Pære E27, Nedis SmartLife Filament pærer, Nedis SmartLife Smarte WiFi Pærer, Nedis SmartLife E27 - LED pærer, Nedis Smarte WiFi Pærer, Nedis Enheder til Tuya, Nedis Smart Home Pære E27, Nedis Filament pærer, Nedis E27 - LED pærer |
| Præstation | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | -20 - 45 |
|---|---|
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Pasform/dække type | E27 |
| Lysfarve | Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 1800 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 3000 |
| Lysstyrke (Lumen) | 806 |
| Strålevinkel (°) | 240 |
| Pæreeffekt (W) | 7 |
| Pære levetid (t) | 10000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
| Pæreform | Ellipseformet pære |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 60 |
| Lampens levetid (t) | 10000 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220-240 |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | E |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 7 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (g) | 46 |
|---|---|
| Længde (mm) | 142 |
| Diameter (mm) | 64 |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|