Gardena 18055-20 Comfort Flex Haveslange med en diameter på 3/4 tommer (19 mm). Denne haveslange har en længde på 50 meter.
Haveslange med Power Grip-profilen der giver bedre hold for slangekoblinger. UV- og frostbestandig haveslange.
Haveslange
Gardena 18055-20 Comfort Flex Haveslange med en diameter på 3/4 tommer. Denne fleksible slange har en længde på 50 meter og er lavet i robuste materialer der sikrer en utroligt lang holdbarhedstid.
Denne slange kan holde til et maks. tryk på 25 bar. Slangen holder formen i mange år og er yderst fleksibel. Den specielle spiralvævstekstil i høj kvalitet betyder at slangen ikke snor sig eller slår knuder.
Holdbare kvalitetsmaterialer
Denne smarte haveslange er lavet i høj kvalitetsmaterialer der sikrer stor fleksibilitet og ektrem høj dimensionsstabilitet. Det robuste ydre er vejr-, frost- og UV-resistent så den kan holde til at være udendørs hele året rundt.
Slangens ydre er lavet med den smarte Power Grip profil der sikrer et bedre hold for slangekoblinger. Derudover er den lavet i kvalitetsmaterialer uden nogle former for miljø- eller person skadelige materialer, og er blandt andet Phthalat fri.
Varenummer: 46712
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Maksimalt tryk (bar) | 25 |
|---|---|
| Serie | Gardena Comfort Flex |
| Haveslange diameter (mm) | 19 mm |
| Haveslange diameter (tm) | 3/4 tm |
| Haveslange længde (m) | 50 meter |
| Max tryk (bar) | 25 bar |
| Model | 18055-20 |
| Feature 1 | Ektremt holdbare materialer |
| Feature 2 | Længde på 50 meter |
| Størrelse | 19 mm (3/4tm) |
| Farve | Orange/ Sort |
| Brand | Gardena |
| Type | Havevanding, Haveslange, Flexslange, Gardena Flexslange, Gardena Haveslange, Gardena Havevanding |
| Funktioner | |
| Produktfarve | Grå, Orange |
|---|---|
| Understøttet placering | Over jorden |
| Ultraviolet (UV) resistent | Ja |
| Fleksibel slange | Ja |
| Slange diameter (mm) | 19 |
| Slangelængde (m) | 50 |
| Maksimum indgående vandtryk (bar) | 25 |
| Frostbestandigt | Ja |
| Emballage indhold | |
| Dyse inkluderet | Nej |
|---|---|
| Sprøjtepistol inkluderet | Nej |
| Vægt & størrelser | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|