Gardena 18069-20 HighFlex Haveslange med en diameter på 1/2 tommer. Denne haveslange har en længde på 50 meter.
Haveslange med Power Grip-profilen der giver bedre hold for slangekoblinger. UV- og frostbestandig haveslange.
Haveslange
Gardena 18069-20 HighFlex Haveslange med en diameter på 1/2 tommer. Denne fleksible slange har en længde på 50 meter og er lavet i robuste materialer der sikrer en utroligt lang holdbarhedstid.
Denne slange kan holde til et maks. tryk på 30 bar.
Holdbare kvalitetsmaterialer
Denne smarte haveslange har blandt andet et højkvalitetsnet der gør at slangen ikke slår knuder. Det robuste ydre er vejr-, frost- og UV-resistent hvilket er med til at forhindrer alge opbyggelse i slangen.
Slangens ydre er lavet med den smarte Power Grip profil der sikrer et bedre hold for slangekoblinger. Derudover er den lavet i kvalitetsmaterialer uden nogle former for skadelige materialer, og er blandt andet Phthalat fri.
Varenummer: 46716
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Maksimalt tryk (bar) | 30 |
|---|---|
| Dyse inkluderet | Nej |
| Slange diameter understøttet (mm) | 13 |
| Serie | Gardena HighFlex |
| Haveslange diameter (mm) | 13 mm |
| Haveslange diameter (tm) | 1/2 tm |
| Haveslange længde (m) | 50 meter |
| Max tryk (bar) | 30 bar |
| Model | 18069-20 |
| Feature 1 | Ektremt holdbare materialer |
| Feature 2 | Længde på 50 meter |
| Størrelse | 13 mm (1/2tm) |
| Farve | Orange/ Sort |
| Brand | Gardena |
| Type | Havevanding, Haveslange, Flexslange, Gardena Flexslange, Gardena Haveslange, Gardena Havevanding |
| Funktioner | |
| Type | Kun slange |
|---|---|
| Produktfarve | Grå, Sort, Orange |
| Ultraviolet (UV) resistent | Ja |
| Fleksibel slange | Ja |
| Slange diameter (mm) | 13 |
| Slangelængde (m) | 50 |
| Tilslutningsgevind til indgående slange | 1/2 |
| Maksimum indgående vandtryk (bar) | 30 |
| Vægt & størrelser | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|