Gardena 18096-20 SuperFlex Haveslange med en diameter på 1/2 tommer. Denne haveslange har en længde på 30 meter.
Haveslange med Power Grip-profilen der giver bedre hold for slangekoblinger. UV- og frostbestandig haveslange.
Haveslange
Gardena 18096-20 SuperFlex Haveslange med en diameter på 1/2 tommer. Denne fleksible slange har en længde på 30 meter og er lavet i robuste materialer der sikrer en utroligt lang holdbarhedstid.
Denne slange kan holde til et maks. tryk på 35 bar.
Holdbare kvalitetsmaterialer
Denne smarte haveslange er lavet i høj kvalitetsmaterialer der sikrer stor fleksibilitet og ektrem høj dimensionsstabilitet. Det robuste ydre er vejr-, frost- og UV-resistent så den kan holde til at være udendørs hele året rundt.
Slangens ydre er lavet med den smarte Power Grip profil der sikrer et bedre hold for slangekoblinger. Derudover er den lavet i kvalitetsmaterialer uden nogle former for miljø- eller person skadelige materialer, og er blandt andet Phthalat fri.
Varenummer: 46724
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Slangelængde (m) | 30 meter |
|---|---|
| Maksimalt tryk (bar) | 35 |
| Dyse inkluderet | Nej |
| Slange diameter understøttet (mm) | 13 |
| Serie | Gardena SuperFlex |
| Haveslange diameter (mm) | 13 mm |
| Haveslange diameter (tm) | 1/2 tm |
| Haveslange længde (m) | 30 meter |
| Max tryk (bar) | 35 bar |
| Model | 18096-20 |
| Feature 1 | Ektremt holdbare materialer |
| Feature 2 | Længde på 30 meter |
| Størrelse | 13 mm (1/2tm) |
| Farve | Orange/ Sort |
| Brand | Gardena |
| Type | Havevanding, Haveslange, Flexslange, Gardena Flexslange, Gardena Haveslange, Gardena Havevanding |
| Funktioner | |
| Type | Kun slange |
|---|---|
| Produktfarve | Grå, Orange |
| Fleksibel slange | Ja |
| Slange diameter (mm) | 13 |
| Slangelængde (m) | 30 |
| Maksimum indgående vandtryk (bar) | 35 |