Goobay udendørs LED projektør i sort farve med lysstyrke på 853 lumen.
Udendørs 10W projektør med en bred lys vinkel på 110 grader til montering på væg eller tripod (med 180 graders drejning).
LED projektør
Goobay LED projektør i sort farve. Denne projektør er lavet med et tryksstøbt aluminiums kabinet med hærdet glas. Det stødsikre aluminium sikrer længere holdbarhed på trods af vind og vejr.
Projektøren forbindes til 230V strøm via M16 forskruningen der sidder på bagsiden af projektøren.
Flood light
Projektøren har en lysstyrke på 853 lumen og en farve temperatur på 4000K. Lyset har en spredning på 110 grader og man kan montere projektøren på en tripod, så man får 180 grader rotation.
Denne projektør er velegnet til udendørs brug, og er IP65 kvalificeret. Dette vil sige at den både er støvtæt og vandresistent og kan holde til alt slags vejr.
Varenummer: 37890
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Sort |
|---|---|
| Effekt (W) | 10 |
| Lampe type | LED |
| Bevægelsessensor | Nej |
| IP klassificering | IP65 |
| Med/Uden sensor | Uden sensor |
| Antal lamper | 1 |
| Med/Uden sensor | Uden sensor |
| Teknologi | LED |
| Feature 1 | IP65 kvalificeret |
| Feature 2 | Bred lysvinkel |
| Diameter (mm) | 61 |
| Strålevinkel | 110 grader |
| Driftstemperatur (grader C) | -25 - + 40 grader |
| IP klassificering | IP65 |
| Inden-/Udendørs | Udendørs |
| Tilt (grader) | 180 |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 853 |
| Nominel levetid | 25000 timer |
| Energiforbrug (W) | 10 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 4000 K |
| Installationshøjde (min) | 2,3 m |
| Installationshøjde (max) | 3 m |
| Højde (mm) | 117 |
| Bredde (mm) | 104 |
| Spænding | 230V |
| Farve | Sort |
| Brand | Goobay |
| Type | LED projektør, Goobay LED projektør |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | -25 - 40 |
|---|---|
| Funktioner | |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
|---|---|
| Lysstyrke (Lumen) | 853 |
| Pære levetid (t) | 25000 |
| Dæmpbar | Nej |
| Total effekt (W) | 10 |
| Husmateriale | Plast, Glas, Aluminium, Metal |
| Antal pærer | 12 |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Farvetemperatur (K) | 4000 |
| Strøm faktor | 0.9 |
| Lysudbytte (lm/W) | 85 |
| Lyskildeteknologi | LED |
| Egnet til udendørs brug | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 230 |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 10 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 104 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 61 |
| Højde (mm) | 117 |
| Vægt (g) | 218 |
| Lamper | |
| Strålevinkel (°) | 110 |
|---|---|
| Farve-gengivelse (CRI) | 82 |
| Tekniske detaljer | |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
|---|---|
| Indeholder ikke | Kviksølv |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
|---|---|