Philips Hue White E27 startsæt med 3x LED Bluetooth pærer + Hue Bridge + lysdæmper kontakt.
3x Hue E27 LED pærer 9W (60W) + Hue Bridge + Hue Dimmer Switch. Tilslut Hue LED pærer til den medfølgende Hue bro, og få fordel af funktioner som trådløs dæmpning, rutiner og timere.
Startsæt med 3x LED pærer + Bridge + kontakt
Med et Philips Hue startsæt kommer du hurtigt i gang med at få smartere belysning i hjemmet.
Dette startsæt består at 1x Philips Hue Bridge + 3x Philips Hue E27 White LED pærer på 9W (60W) + 1x Hue Dimmer Switch lysdæmperkontakt. Pærerne understøtter Bluetooth.
Intelligent belysning
Brug intelligent belysning til at få det til at se ud, som om du er hjemme, selvom du ikke er det.
Brug din Philips Hue App til at vælge belysning. Den intelligente belysning tændes på de valgte tidspunkter (og nogle gange et par minutter før eller efter), så det virkelig ser ud, som om du er hjemme.
Kom hjem til et hus fyldt med lys
Indstil din Philips Hue App til at registrere, at du er lige ved at være hjemme, så den valgte intelligente belysning tændes automatisk, når du nærmer dig fordøren.
Philips Hue appen giver dig fuld kontrol over lyset. Tilføjer du en Philips Hue Dimmer kontakt kan du skrue op eller ned for belysningen trådløst.
Styr lyskilderne med stemmen
Når dine lyskilder er tilsluttet en Hue bro, kan du parre dem med en assistent som Amazon Alexa, Apple HomeKit, Microsoft Cortana og Google Assistant og styre belysningen med stemmen.
Bruger du kun Bluetooth understøttes stemmestyring via Amazon Alexa og Google Home.
Bluetooth pærer kan også bruges uden Bridge
LED pærerne understøtter Bluetooth, så du hurtigt kan tage dem i brug. Alt hvad du behøver er en smartphone med Bluetooth og din Hue app.
Med Philips Hue app, som fås gratis til iOS og Android, kan du fjernstyre lyset, uanset hvor du befinder dig.
Du kan også slutte Hue pæren til en Hue Bridge og få adgang til endnu flere funktioner.
Hue Bridge – Centralen i dit intelligente hjem
Hue broen er en vigtig komponent i et personligt Philips Hue intelligent belysningssystem. Det er hjernen bag systemet, der kommunikerer med både dine intelligente lyspærer og Hue appen.
Hue Bridge giver også mulighed for intelligente hjemme automatiseringsfunktioner såsom planlægningsrutiner og timere.
Varenummer: 22165
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 9 |
|---|---|
| Lysfarve | Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 2700 |
| Lysstyrke (Lumen) | 806 |
| Pære levetid (t) | 25000 |
| Antal pærer | 3 |
| Pære fatning | E27 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 60 |
| Forbindelsesmuligheder | Bluetooth, Zigbee |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa |
| Form 2 | A60 |
| Sokkel type | E27 |
| Antal pærer | 3 |
| Feature 1 | Bluetooth pærerne kan bruges m |
| Feature 2 | 3x Bluetooth pærer + Hue Bridg |
| Lys farve | Varm hvid |
| Svarer til | 60 W |
| Diameter (mm) | 61 |
| Vægplade højde (mm) | 115 |
| Vægplade bredde (mm) | 70 |
| Vægt, inkl. vægplade (g) | 67 |
| Batteri (kontakt) | 1x CR2450 |
| Vægplade dybde (mm) | 14 |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 806 |
| Nominel levetid | 25000 timer |
| Kontaktens bredde (mm) | 35 |
| Kontaktens højde (mm) | 92 |
| Energiforbrug (W) | 9 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 K |
| Sæt består af | 3x pærer + Bro + kontakt |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Home |
| Bro højde (mm) | 26 |
| Bro diameter (mm) | 88 |
| Kommunikationsprotokol 1 | Bluetooth |
| Kommunikationsprotokol 2 | Zigbee |
| Max antal tilbehør (bro) | 12 |
| Max antal pærer (bro) | 50 |
| Strømadapter (bro) | 100 - 240 V |
| Kontaktens dybde (mm) | 11 |
| Højde (mm) | 110 |
| Frekvens | 2400 - 2483,5 MHz |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Brand | Philips |
| Type | Philips Hue, Philips Hue Startsæt, Philips Hue Pærer, Enheder til Amazon Alexa, Enheder til Google Home, Enheder til Apple HomeKit, Philips Enheder til Google Home, Philips Enheder til Amazon Alexa, Philips Enheder til Apple HomeKit |