Dørtryk (sender) er forsynet med en trykknap for aktivering af ringelyd. Den anbringes ude eller inde efter behov. Dørtrykknappen bruger ikke batteri, da den fungerer ved hjælp af kinetisk energi.
Dørklokken (modtager) anbringes inde, og sættes direkte i en stikkontakt (plugin). Dørklokken har lydstyrkeregulering med 4 niveauer
Dimensioner: 44 x 74 x 25 mm (sender), 50 x 91 x 61 mm (modtager)
Vægt: 42g (sender), 67g (modtager)
Drifttemperatur: -20 - 65 grader.
Varenummer: 52622
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Sort |
|---|---|
| Understøttelse af bevægelsesdetektion | Nej |
| Maks. rækkevidde (m) | 100 |
| Alarm decibel (dB) | 85 |
| IP klassificering | IP44 |
| Teknologi | Trådløs |
| Feature 1 | 100 meters rækkevidde |
| Feature 2 | Trådløs |
| Båndbredde | 433,92 MHz |
| Antal (sender) | 1 |
| Antal (modtager) | 1 |
| IP klassificering | IP44 |
| Antal melodier | 51 |
| Batteri (sender) | Kinetisk |
| Batteri (modtager) | Plugin |
| Lydstyrke (dB) | 85 |
| Strømkilde | 110 - 250 V |
| Frekvens | 433 MHz |
| Rækkevidde | 100 meter |
| Farve | Sort |
| Brand | Media-Tech |
| Type | Ringeklokke |
| Vægt & størrelser | |
| Klokke bredde (mm) | 50 |
|---|---|
| Klokke dybde (mm) | 61 |
| Klokke højde (mm) | 91 |
| Klokkevægt (g) | 67 |
| Transmitter bredde (mm) | 44 |
| Transmitter dybde (mm) | 25 |
| Transmitter højde (mm) | 74 |
| Funktioner | |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP44 |
|---|---|
| Volumenkontrol | Knapper |
| Antal melodier | 51 |
| Volumen (dB) | 85 |
| Porte & Grænseflader | |
| Trådløs / Kablet | Trådløs |
|---|---|
| Maks. rækkevidde (m) | 150 |
| Frekvens (Mhz) | 433.92 |
| Kamera | |
| Indbygget kamera | Nej |
|---|---|
| Strømstyring | |
| Indgangsspænding (V) | 110 - 250 |
|---|---|