Dæmpbar LED pære med E27 sokkel, pæren er på 9W (60W) med hvid og RGB farver.
Nedis SmartLife pæren er kompatibel med iOS og Android, samt stemmestyring via Amazon Alexa og Google Home assistent.
Denne 9W LED pære fra Nedis tilsluttes automatisk WiFi og giver adgang til en lang række betjeningsmuligheder direkte fra SmartLife app på din telefon. Pæren giver et flot hvidt lys på 806 lumen, hvilket svarer til lysstyrken
fra en gammeldags 60 W glødepære. Lyset går fra hvid til 16,8 millioner farver.
Assistent med stemmestyring
Pæren er også kompatibel med assistent-funktioner understøttet af Amazon Alexa og Google Home. Med Amazon Alexa eller Google Home i dit hjem kan du fx styre lyset med stemmen eller lave kombinationer for at tænde TV og lys. Mulighederne er uendelige og du kan senere bygge videre.
Nedis SmartLife pæren opretter direkte forbindelse til dit WiFi og du behøver ingen ekstra Hub for at styre den. Du kan også indstille lyset til automatisk at tænde og slukke på bestemte tidspunkter.
Par med andre Nedis SmartLife enheder
Du kan også parre pærerne med andre pærer eller helt andre enheder i Nedis SmartLife serien. Nedis SmartLife er en serie af smarte LED pærer, kontakter, fatninger, sensorer og kameraer, der alle kan styres samlet eller separat fra en brugervenlig og intuitiv app.
Nedis SmartLife understøtter 2,4 GHz.
Varenummer: 38869
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Hvid |
|---|---|
| Effekt (W) | 9 |
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Kold hvid, Varm hvid |
| Dæmpbar | Ja |
| Antal pærer | 1 |
| Farvetemperatur (K) | 6500 |
| Pære fatning | E27 |
| Trådløs teknologi | Wi-Fi |
| Forbindelsesmuligheder | Wi-Fi |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Nedis SmartLife, TUYA |
| Form 2 | Almindelig |
| Sokkel type | E27 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| Feature 1 | Plug and Play |
| Feature 2 | Nedis SmartLife app |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | Hvid / RGB |
| Svarer til | 60 W |
| Trådløs forbindelse | Wi-Fi |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 806 |
| Energiforbrug (W) | 9 W |
| Kompatibel med | Nedis SmartLife |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 - 6500 K |
| Frekvens (krævet) | 2,4 GHz |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Assistant |
| Kommunikationsprotokol 1 | Wi-Fi |
| IoT-platform 1 | Nedis SmartLife |
| IoT-platform 2 | TUYA |
| Frekvens | 2,4 GHz |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve | Hvid |
| Brand | Nedis SmartLife, Nedis |
| Type | E27 - LED pærer, Smarte WiFi Pærer, Smart Home Pære E27, Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Smart Home Pære E27, Nedis SmartLife Smarte WiFi Pærer, Nedis SmartLife E27 - LED pærer, Nedis Smarte WiFi Pærer, Nedis Enheder til Tuya, Nedis Smart Home Pære E27, Nedis E27 - LED pærer |
| Præstation | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | -20 - 45 |
|---|---|
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Pasform/dække type | E27 |
| Lysfarve | Blå, Grøn, Rød |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 6500 |
| Lysstyrke (Lumen) | 806 |
| Strålevinkel (°) | 200 |
| Pæreeffekt (W) | 9 |
| Pære levetid (t) | 10000 |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
| Pæreform | A-formet |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 60 |
| Lampens levetid (t) | 10000 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220-240 |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 9 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (g) | 52 |
|---|---|
| Længde (mm) | 110 |
| Diameter (mm) | 60 |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|