Dæmpbar LED pære med GU10 sokkel, pæren er på 4,9W (40W) med RGB og varm hvidt lys.
Nedis SmartLife pæren er kompatibel med SmartLife appen med iOS og Android, samt stemmestyring via Amazon Alexa og Google Home assistent.
Styr lyset fra din telefonen
Denne 4,9W LED pære fra Nedis kan tilsluttes WiFi og giver adgang til en lang række betjeningsmuligheder direkte fra en app på din telefon.
Pæren giver et flot hvidt lys på ca. 345 lumen, hvilket svarer til lysstyrken fra en gammeldags 50 W glødepære. Lyset kan ændre farve og understøtter fuld RGB farve spektrum. Pæren kan også give et almindeligt varmt hvidt lys.
Assistent med stemmestyring
Nedis pæren er også kompatibel med assistent-funktioner understøttet af Amazon Alexa og Google Home.
Med Amazon Alexa eller Google Home i dit hjem kan du fx styre lyset med stemmen eller lave kombinationer for at tænde TV og lys. Mulighederne er uendelige og du kan senere bygge videre.
Nedis SmartLife pærer opretter direkte forbindelse til dit WiFi og du behøver ingen ekstra Hub for at styre pærerne.
Du kan også indstille lyset til automatisk at tænde og slukke på bestemte tidspunkter.
Par med andre Nedis SmartLife enheder
Du kan også parre pærerne med andre pærer eller helt andre enheder i Nedis SmartLife serien.
Nedis SmartLife er en serie af smarte LED pærer, kontakter, fatninger, sensorer og kameraer, der alle kan styres samlet eller separat fra en brugervenlig og intuitiv app.
Nedis SmartLife understøtter 2,4 GHz.
Varenummer: 38870
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 4.9 |
|---|---|
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | RGB |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Antal pærer | 1 |
| Farvetemperatur (K) | 6500 |
| Pære fatning | GU10 |
| Forbindelsesmuligheder | Wi-Fi |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Nedis SmartLife |
| Form 2 | Spot |
| Sokkel type | GU10 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | RGB / Varm hvid |
| Svarer til | 40 W |
| Trådløs forbindelse | Wi-Fi |
| Udvendig kolbe | Par16 |
| Diameter (mm) | 50 |
| Strålevinkel | 110 grader |
| Programmering | On/Off, Time delay |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 345 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug (W) | 4,9 W |
| Kompatibel med | Nedis SmartLife |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 - 6500 K |
| Intelligent pære | Ja |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Home |
| Farvegengivelse (Ra) | 80 |
| Højde (mm) | 56 |
| Spænding | 230 VAC |
| Dæmpbar | Ja |
| Brand | Nedis SmartLife, Nedis |
| Glastype | Mat |
| Type | GU10 - LED pærer, Smarte WiFi Pærer, Smart Home Pære GU10, Spot pærer, Nedis SmartLife Smarte WiFi Pærer, Nedis Spot pærer, Nedis GU10 - LED pærer, Nedis Smarte WiFi Pærer, Nedis SmartLife Spot pærer, Nedis SmartLife GU10 - LED pærer, Nedis SmartLife Smart Home Pære GU10, Nedis Smart Home Pære GU10 |
| Præstation | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | -20 - 45 |
|---|---|
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Pasform/dække type | GU10 |
| Lysfarve | Hvid, Blå, Grøn, Rød |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 6500 |
| Lysstyrke (Lumen) | 345 |
| Strålevinkel (°) | 36 |
| Pæreeffekt (W) | 4.9 |
| Pære levetid (t) | 10000 |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
| Pæreform | Spot |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 40 |
| Lampens levetid (t) | 10000 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220-240 |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 4.9 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (g) | 47 |
|---|---|
| Længde (mm) | 52 |
| Diameter (mm) | 50 |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|