Oplev hurtigere internetforbindelse og pålidelig dækning med denne smarte router. Den leverer hastigheder på op til 1100 Mbps og er ideel til streaming, gaming eller bare surfe på nettet uden problemer. Med sit stilrene design passer den ind i ethvert hjem, samtidig med at den sikrer stabil forbindelse.
Vigtige egenskaber:
Denne router giver dig muligheden for at oprette et stabilt og hurtigt netværk. Fra streamingfavoritter til online spil, den er klar til at håndtere det hele. So, hvad venter du på? Få styr på dit hjemmenetværk i dag.
Varenummer: 75202
Alle priser er inkl. 25% moms
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
|---|---|
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder (Mbit/s) | 1000, 100, 10 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Modtager, følsomhed | 5GHz: 11a 6Mbps:-93dBm;11a 54Mbps:-78dBm; 11ac HT20 mcs8:-69dBm;11ac HT40 mcs9:-65dBm; 11ac HT80 mcs9:-62dBm; 2.4GHz: 11g 54Mbps:-78dBm; 11n HT20 mcs7:-74dBm; 11n HT40 mcs7:-71dbm |
| WDS-bro (Wireless Distribution System) | Ja |
| Administrationsfunktioner | |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
|---|---|
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Protokoller | |
| DHCP-klient | Ja |
|---|---|
| DHCP-server | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 |
| Routing-protokoller | IP |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | 0 - 40 |
|---|---|
| Opbevaringstemperatur (T-T) (°C) | -40 - 70 |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) (%) | 10 - 90 |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) (%) | 5 - 90 |
| Andre | |
| Antal porte | 5 |
|---|---|
| Dataoverførselshastighed Samlet (Mbit/s) | 1100 |
| Type | Router, Mesh Router, TP-Link Mesh Router, TP-Link Router |
| Brand | TP-Link |
| Antenne | |
| Antennedesign | Ekstern |
|---|---|
| Antal antenner | 5 |
| Overfører strøm (dBmW) | CE EIRP: <20dBm(2.4GHz); <23dBm(5GHz) |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
|---|---|
| USB-port | Nej |
| DC-in-stik | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 230 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 144 |
| Højde (mm) | 35 |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, 64-bit WEP, 128-bit WEP |
|---|---|
| Firewall | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Firewall sikkerhed | DoS, SPI Firewall, IP and MAC Address Binding |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
|---|---|
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) (Mbit/s) | 867 |
| Wi-Fi standard | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) (Mbit/s) | 300 |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) (Mbit/s) | 867 |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
|---|---|
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Spil type | Bordplade router |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, Status, WLAN, WPS |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| WAN-forbindelse | |
| Ethernet WAN | Ja |
|---|---|
| DSL WAN | Nej |
| SIM-kort slot | Nej |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Nej |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde (mm) | 350 |
|---|---|
| Pakkedybde (mm) | 240 |
| Pakkehøjde (mm) | 82 |
| Antal produkter inkluderet (stk) | 1 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP, Windows 7, Windows 98SE, Windows NT |
|---|---|
| Understøttede Mac-operativsystemer | macOS |
| Understøttede Linux-operativsystemer | 1, Ja |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
|---|---|
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Strømstyring | |
| Udgangsspænding (V) | 12 |
|---|---|
| Udgangsstrøm (A) | 1 |
| Strømkilde type | DC |
| Mobilt netværk | |
| 3G | Nej |
|---|---|
| 4G | Nej |