Pære med en effekt på 11W, som svarer til traditionelt 80W glødepærer.
LED Pære med en E27 fatning, og med 2700K varmt hvidt lys.
Pære med bevægelsessensor
Nedis LED Pære med matteret glas, og en lysvinkel på 200 grader, så du får en ensartet lysfordeling. Derudover er pæren med varmt hvidt lys, grundet farvetemperaturen på 2700 kelvin, og så har den en lumen på 1055.
Den har en E27 fatning, og har en strømbesparende effekt på kun 11W, hvilket svarer til traditionel 80W glødepære.
Levetid og mål
Pæren har en levetid på ca. 15000 timer, og holder derfor i lang tid. På debbe måde undgår du også at skulle udskifte pære hele tiden. Pæren er desuden 6 cm i diameter, og 11,2 cm høj.
Pakken indeholder:
Varenummer: 54483
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Hvid |
|---|---|
| Effekt (W) | 11 |
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Kold hvid, Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 2700 |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal pærer | 1 |
| Egnet til udendørs brug | Nej |
| Pære fatning | E27 |
| Form 2 | A60 |
| Form modelnr. | A60 |
| Sokkel type | E27 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| Feature 1 | Varm hvidt lys |
| Feature 2 | Lavt strømforbrug |
| Lys farve | Varm hvid |
| Svarer til | 80 W |
| Start tid | 0,5 sek. |
| Diameter (mm) | 60 |
| Strålevinkel | 200 grader |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 1055 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug (W) | 11 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 K |
| Sæt består af | Pære |
| Farvegengivelse (Ra) | 80 |
| Styrestrøm (mA) | 68 |
| Højde (mm) | 112 |
| Spænding | 220 - 240 VAC |
| Dæmpbar | Nej |
| Farve | Hvid |
| Brand | Nedis |
| Glastype | Mat |
| Type | E27 - LED pærer, Nedis E27 - LED pærer |
| Præstation | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | 40 - 60 |
|---|---|
| Pasform/dække type | E27 |
| Lysfarve | Varm hvid |
| Lysstyrke (Lumen) | 1055 |
| Strålevinkel (°) | 200 |
| Pæreeffekt (W) | 11 |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Opvarmingstid til 60% belysning (sek./side) | 1 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 50000 |
| Farvetemperatur (K) | 2700 |
| Strøm faktor | 0.5 |
| Finish type | Frosted |
| Pæreform | A-formet |
| Lumen vedligeholdelsesfaktor (%) | 93.11 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 80 |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Gaveæske |
|---|---|
| Pakkebredde (mm) | 150 |
| Pakkedybde (mm) | 65 |
| Pakkehøjde (mm) | 65 |
| Pakkevægt (g) | 55 |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220-240 |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 - 60 |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 11 |
| Pærestrøm (mA) | 68 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (g) | 62 |
|---|---|
| Længde (mm) | 112 |
| Diameter (mm) | 60 |
| Tekniske detaljer | |
| Farvekonsistens (SDCM) | 6 |
|---|---|