3 stk. LED pærer - E27 på 8W (60W). Pærerne har mat finish og spreder et varmt hvidt lys.
Philips energivenlig LED pære med lang levetid (op til 15 år).
Pakke med 3 stk. Philips LED pærer med en lysstyrke på 806 lumen, hvilket svarer til lyset fra en klassisk 60W glødepære. Funklende lys til en varm og imødekommende atmosfære.
LED pæren har et klimavenligt strømforbrug på blot 8W.
Pæren spreder et varmt hvidt lys med en farvetemperatur på 2700 K. Farvegengivelsen (Ra) er 80 som daglys.
Bedre for tegnebogen og planeten
LED-teknologi sparer op til 90 % energi sammenlignet med en standardpære. Den tjener sig således ind og sparer dig penge år efter år. Den beskytter samtidig miljøet.
Varenummer: 26719
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 8 |
|---|---|
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 2700 |
| Lysstyrke (Lumen) | 806 |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal pærer | 3 |
| Pære fatning | E27 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 60 |
| Form 2 | A60 |
| Farvekode | 827 |
| Sokkel type | E27 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 3 |
| Feature 1 | Lang levetid - op til 15 år |
| Feature 2 | Varmt hvidt lys |
| Lys farve | Varm hvid |
| Svarer til | 60 W |
| Diameter (mm) | 60 |
| Strålevinkel | 180 grader |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 806 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug (W) | 8 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 K |
| Farvegengivelse (Ra) | 80 |
| Højde (mm) | 108 |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Nej |
| Brand | Philips |
| Glastype | Mat |
| Type | E27 - LED pærer, Philips E27 - LED pærer |