1-Pack Lithium batteri - Energizer Ultimate
Type: 9V, E, R22
Spænding: 9 Volt
Dette 9v batteri kan levere strøm til en røgalarm i 10 år, uden udskiftning.
Pakning med 1 stk lithium batteri af typen 9V. Kaldes også R22 eller E batterier.
Et Lithium batteri er det perfekte valg til brug i en røgalarm.
Lithium batterier findes i flere forskellige størrelser. Vi fører de mest almindelige størrelser.
Lithium batterier kaldes også tørbatterier eller tørelement batterier. Batterierne fås i forskellige kvaliteter, ikke alle lithium batterier er lige gode, hos os fører vi udelukkende gode batterier til lave priser.
Disse lithium batterier er velegnet til brug i bærbar elektronik, såsom babyalarmer, lommelygter, modelektronik, røgalarmer m.m.
Specifikationer
Spænding: 9V
Kapacitet: 570 mAh
Højde - 48,5 mm
Diameter - 17,5 X 26,5 mm
Varenummer: 16245
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Antal batterier | 1 |
|---|---|
| Form 2 | Blok |
| Teknologi | Lithium |
| Feature 1 | Lithium batterier holder ekstr |
| Feature 2 | Holder 10 år i fx røgalarm |
| Spænding (V) | 9 |
| Antal batterier | 1 |
| Batteri type | 9V |
| Genopladelige | Nej |
| IEC navn | 6LR61 |
| Brand | Energizer |
| Type | 9V Batterier, Batterier, Energizer 9V Batterier, Energizer Batterier |
| Batteri | |
| Produktfarve | Grå |
|---|---|
| Batteritype | Genopladeligt batteri |
| Batteristørrelse(r) | 9V |
| Batteriteknologi | Lithium |
| Spænding (V) | 9 |
| Batterikapacitet (mAh) | 750 |
| Antal medfølgende batterier (stk) | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 17.5 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 26.5 |
| Højde (mm) | 49 |
| Vægt (g) | 33.9 |