Pære med indbygget bevægelsessensor, og med en effekt på 8,5W.
Nedis LED Pære med bevægelsessensor og med en E27 fatning, med varmt hvidt lys.
Pære med bevægelsessensor
Nedis LED Pære med indbygget bevægelsessensor, der tændes når der er bevægelse indenfor 4 meters rækkevidde. Pæren er med matteret glas, og en lysvinkel på 200 grader, så du får en ensartet lysfordeling. Derudover er pæren med varmt hvidt lys, grundet de 3000 kelvin.
Pæren er desuden 6 cm i diameter, og 12,6 cm høj. Den har en E27 fatning, og har en effekt på 8,5W, hvilket svarer til 64W.
Pakken indeholder:
Varenummer: 54522
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Hvid |
|---|---|
| Effekt (W) | 8.5 |
| Lampe type | LED |
| Strømforbrug (typisk) (W) | 8.5 |
| Lysfarve | Varm hvid, Kold hvid, Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 3000 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 3000 |
| Dæmpbar | Nej |
| Antal pærer | 1 |
| Egnet til udendørs brug | Nej |
| Pære fatning | E27 |
| Form 2 | A60 |
| Form modelnr. | A60 |
| Vægt (g) | 62 |
| Sokkel type | E27 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| Feature 1 | Med indbygget bevægelsessensor |
| Feature 2 | Varmt hvidt lys |
| Lys farve | Varm hvid |
| Svarer til | 64 W |
| Start tid | 0,5 sek. |
| Diameter (mm) | 60 |
| Strålevinkel | 200 grader |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 806 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug (W) | 8,5 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 3000 |
| Sæt består af | Pære |
| Farvegengivelse (Ra) | 80 |
| Styrestrøm (mA) | 53 |
| Højde (mm) | 126 |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Nej |
| Farve | Hvid |
| Brand | Nedis |
| Glastype | Mat |
| Type | E27 - LED pærer, Bevægelsessensor, Sensorer, Nedis Bevægelsessensor, Nedis Sensorer, Nedis E27 - LED pærer |
| Præstation | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | 40 - 60 |
|---|---|
| Pasform/dække type | E27 |
| Lysfarve | Hvid |
| Lysstyrke (Lumen) | 806 |
| Strålevinkel (°) | 200 |
| Pæreeffekt (W) | 8.5 |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Opvarmingstid til 60% belysning (sek./side) | 1 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 50000 |
| Farvetemperatur (K) | 3000 |
| Strøm faktor | 0.5 |
| Finish type | Frosted |
| Pæreform | A-formet |
| Lumen vedligeholdelsesfaktor (%) | 93.11 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 64 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220 - 240 |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 - 60 |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 9 |
| Pærestrøm (mA) | 53 |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
|---|---|
| Pakkebredde (mm) | 62 |
| Pakkedybde (mm) | 61 |
| Pakkehøjde (mm) | 120 |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (g) | 62 |
|---|---|
| Længde (mm) | 126 |
| Diameter (mm) | 60 |