Dæmpbar LED pære med GU10 sokkel, pæren er på 4,9W (40W) med varm til kold hvid farve.
Nedis SmartLife WiFi pæren er kompatibel med iOS og Android, samt stmmestyring via Amazon Alexa og Google Home assistent.
SmartLife LED pære
Denne 4,9W LED pære fra Nedis kan tilsluttes WiFi og giver adgang til en lang række betjeningsmuligheder direkte fra en app på din telefon.
Pæren giver et flot hvidt lys på ca. 345 lumen, hvilket svarer til lysstyrken fra en gammeldags 40 W glødepære. Lyset går fra varm til kold hvid farve.
Assistent med stemmestyring
Pæren er også kompatibel med assistent-funktioner understøttet af Amazon Alexa og Google Home.
Med Amazon Alexa eller Google Home i dit hjem kan du fx styre lyset med stemmen eller lave kombinationer for at tænde TV og lys. Mulighederne er uendelige og du kan senere bygge videre.
Nedis SmartLife pærer opretter direkte forbindelse til dit WiFi og du behøver ingen ekstra Hub for at styre pærerne.
Du kan også indstille lyset til automatisk at tænde og slukke på bestemte tidspunkter.
Par med andre Nedis SmartLife enheder
Du kan også parre pærerne med andre pærer eller helt andre enheder i Nedis SmartLife serien.
Nedis SmartLife er en serie af smarte LED pærer, kontakter, fatninger, sensorer og kameraer, der alle kan styres samlet eller separat fra en brugervenlig og intuitiv app.
Nedis SmartLife understøtter 2,4 GHz.
Varenummer: 38878
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 4.9 |
|---|---|
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Kold hvid, Varm hvid |
| Pære levetid (t) | 15000 |
| Antal pærer | 1 |
| Farvetemperatur (K) | 6500 |
| Pære fatning | GU10 |
| Forbindelsesmuligheder | Wi-Fi |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Nedis SmartLife, TUYA |
| Form 2 | Spot |
| Sokkel type | GU10 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | Varmt til køligt hvidt lys |
| Svarer til | 40 W |
| Trådløs forbindelse | Wi-Fi |
| Udvendig kolbe | Par16 |
| Diameter (mm) | 50 |
| Strålevinkel | 110 grader |
| Programmering | On/Off, Time delay |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 345 |
| Nominel levetid | 15000 timer |
| Energiforbrug (W) | 4,9 W |
| Kompatibel med | Nedis SmartLife |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2700 - 6500 K |
| Intelligent pære | Ja |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Home |
| Farvegengivelse (Ra) | 80 |
| IoT-platform 1 | TUYA |
| Højde (mm) | 56 |
| Spænding | 230 VAC |
| Dæmpbar | Ja |
| Brand | Nedis SmartLife, Nedis |
| Glastype | Mat |
| Type | GU10 - LED pærer, Smarte WiFi Pærer, Smart Home Pære GU10, Spot pærer, Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Smarte WiFi Pærer, Nedis Spot pærer, Nedis GU10 - LED pærer, Nedis Smarte WiFi Pærer, Nedis Enheder til Tuya, Nedis SmartLife Spot pærer, Nedis SmartLife GU10 - LED pærer, Nedis SmartLife Smart Home Pære GU10, Nedis Smart Home Pære GU10 |
| Funktioner | |
| Type | Smart pære |
|---|---|
| Produktfarve | Hvid |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | -20 - 45 |
| Pasform/dække type | GU10 |
| Lysfarve | Varm hvid, Kold hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2700 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 6500 |
| Lysstyrke (Lumen) | 345 |
| Strålevinkel (°) | 200 |
| Pæreeffekt (W) | 4.9 |
| Pære levetid (t) | 10000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Farve-gengivelse (CRI) | 80 |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
| Husmateriale | Plast |
| Pæreform | Spot |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 40 |
| Interface | Wi-Fi |
| Frekvensområde (farvetone bro) (Mhz) | 2412 - 2472 |
| Vægt & størrelser | |
| Højde (mm) | 52 |
|---|---|
| Vægt (g) | 47 |
| Længde (mm) | 52 |
| Diameter (mm) | 50 |
| Pære diameter (mm) | 50 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220-240 |
|---|---|
| Energieffektivitetsklasse | G |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 4.9 |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke (stk) | 1 |
|---|---|
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
|---|---|
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 94059900 |
|---|---|
| Præstation | |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
|---|---|