Gør film- og serieoplevelsen hjemme endnu bedre med denne smarte Blu-ray afspiller. Den leverer imponerende 4K Ultra HD-billeder og understøtter en lang række video- og lydformater. Du kan nemt streame indhold fra Netflix og nyde høj kvalitet, uanset om det er film, musik eller billeder.
Med denne Blu-ray afspiller får du ikke bare en enhed til at afspille film, men også en komplet underholdningsoplevelse. Uanset om du ser film alene eller har gæster, vil den sørge for, at du altid har adgang til dit favoritindhold.
Varenummer: 70149
Alle priser er inkl. 25% moms
| Tekniske detaljer | |
| Pakketype | Kasse |
|---|---|
| Produktfarve | Sort |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Enhedstype | Blu-Ray afspiller |
| HDMI | Ja |
| 3D | Ja |
| Antal | 1 |
| OSD-sprog | Engelsk, Koreansk, Dansk, Finsk, Tysk, Hollandsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Bulgarisk, Forenklet kinesisk, Kroatisk, Tjekkisk, Ungarsk, Indonesisk, Japansk, CAT, Arabisk, Græsk, Hindi, AFR, ALB, Hebraisk, KAZ, LAT, Lettisk, Litauisk |
| Trådløs forbindelse | Ja |
| Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening | Ja |
| Afspilningstilstande | Slideshow, Mappe, Hurtigt frem, Next, Forrige, Gentag, Shuffle, Rotation, Tilfældig, Normal, Hurtigt tilbage, Hold, Pause, Afspil, Langsom, Stop, Titel en gang |
| Justering af kontrast | Ja |
| 3D Ready | Ja |
| DVD regionskode | 2 |
| Blue-ray-regionskode | B |
| Video-apps | Netflix |
| Automatisk standby | Ja |
| Billedtilstand | 1, Ja |
| BD-Live | Ja |
| High Dynamic Range Imaging (HDRI) | Ja |
| Billedkvalitet | 1, Ja |
| 4K Ultra HD-opskalering | Ja |
| Indbygget optisk drev | Ja |
| Emballage indhold | |
| Ekstern strømadapter | Ja |
|---|---|
| Brugervejledning | Ja |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Lyd | |
| Lyddekodere | DTS, DTS-HD HR, DTS-HD Master Audio, Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS:X, DSD, DTS-HD, DTS 5.1, DTS Neo:6, DTS-HD Master Audio 5.1, Dolby Digital 2.0 Mono, Dolby Digital 5.1, Dolby Pro Logic, Dolby Surround |
|---|---|
| Lyd-output kanaler (kanaler) | 7.1 |
| Lydforbedringsteknologi | Digital Music Enhancer |
| Audio D/A-konverter (DAC) | 24-bit/192kHz |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 320 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 217 |
| Højde (mm) | 45 |
| Vægt (g) | 1400 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | 5 - 35 |
|---|---|
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) (%) | 25 - 80 |
| Andre | |
| Type | Blu-ray afspiller, Sony Blu-ray afspiller |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Andre funktioner | |
| Fjernbetjeningstype | RMT-VB201D |
|---|---|
| Godkendelser | |
| Certificering | CE, WEEE, Wi-Fi CERTIFIED |
|---|---|
| Netværk | |
| Bluetooth | Nej |
|---|---|
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi standard | 802.11a, 802.11b, 802.11g |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder (Mbit/s) | 100, 10 |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2-PSK, WEP, AES, TKIP |
| Miracast | Ja |
| Wi-Fi klar | Ja |
| Internet TV | Ja |
| Browsing | Ja |
| Video | |
| HD-type | 4K Ultra HD |
|---|---|
| Billedformat | 4:3, 16:9 |
| Understøttede videotilstande | 1080p, 2160p |
| Støjreduktion | Ja |
| Video opskalering | Ja |
| Understøttelse af dybe farver | Ja |
| Understøttelse af x.v. farve | Ja |
| Understøttede netværks streamingtjenester | Netflix |
| Understøtter 24p | Ja |
| Netværksstreaming | Ja |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 220 - 240 |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 - 60 |
| Strømforbrug (typisk) (W) | 15 |
| Strømforbrug (standby) (W) | 0.35 |
| Automatisk slukning | Ja |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Nej |
|---|---|
| Understøttede disktyper | BD-RE, BD-ROM, CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R DL, DVD-R DL, BD-RE DL, CD-DA |
| Afspilning af diskformater | Blu-Ray lyd, Blu-Ray video, CD-lyd, DVD-Video, Billede CD, CD-video, SACD |
| Afspilning af disktyper | BD-RE, BD-ROM, CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, DVD+R DL, DVD-R DL, BD-RE DL |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
|---|---|
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Digital koaksial lydudgang | 1 |
| Filformater | |
| Understøttede videoformater | AVCHD, MP4, AVC, HEVC, MOV, MKV, MPEG1, MPEG4, VC-1, XVID, M-JPEG, 3G2, 3GP, 3GPP, ASF, AVI, FLV, M2TS, M4V, MTS, VOB, VP6, VP8, VP9, VRO, WMA-PRO, WMV, WMV9 |
|---|---|
| Understøttede billedformater | BMP, PNG, GIF, JPG, MPO, WEBP |
| Understøttede lydformater | AAC, AIFF, ALAC, FLAC, LPCM, MP3, WAV, WMA, DSD, HE-AAC, M4A, WMA-PRO, AC3, APE, MKA, Vorbis |
| Sikkerhed | |
| Forældrekontrol | Ja |
|---|---|
| Børnesikring | Ja |
| Ergonomisk | |
| Fødder | Ja |
|---|---|
| Indikator | |
| LED-indikatorer | Strøm, Standby |
|---|---|