Stereoanlæg med pladespiller, DAB+/FM-radio, kassettebåndoptager og CD afspiller.
Denver MRD-166 stereoanlæg med 2 højttalere i flot sort farve.
Denver MRD-166 stereoanlæg med 2 separate højttalere. Elegant Multi stereoanlæg med pladespiller, FM og DAB+ radio, CD afspiller og dobbelt kassettebåndoptager med mulighed for MP3 kodning.
Stereoanlægget understøtter afspilning via SD-kort port og USB. Der medfølger fjernbetjening.
Digitaliser dine gamle vinylplader og kassettebånd
Med denne pladespiller har du mulighed for at digitalisere dine gamle vinylplader og kassettebånd til digitale MP3 filer.
Der er USB port og SD kort slot med intern encoding optagelse fra pladespiller, CD-afspiller og kassettebåndoptager.
Varenummer: 25475
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Bluetooth | Nej |
|---|---|
| Wi-Fi | Nej |
| Produktfarve | Sort |
| Volumenkontrol | Ja |
| Understøttede disktyper | CD |
| Direkte USB-afspilning | Ja |
| Vækkeur | Nej |
| CD-afspiller | Ja |
| Forbindelsesmuligheder | USB-A, 3,5 mm jack, Phono (RCA), AUX |
| Effekt | 2x 2W RMS |
| Effekt (W) | 4 |
| Feature 2 | Med separate stereo højttalere |
| Enhed 2, type | Kassettebåndoptager |
| Enhed 3, type | CD afspiller |
| Enhed 4, type | FM radio |
| Diameter (mm) | 288 |
| Mulighed for digitalisering | Ja |
| Enhed 5, type | DAB+ radio |
| Enhed 6, type | SD kort |
| Afspilningshastighed (omdr/min) | 33 1/3, 45, 78rpm |
| Indbygget højttaler | 2x stereo separat |
| Enhed 1, type | Pladespiller |
| Inputspænding (V) | 230V |
| Støvlåg | Ja |
| Højde (mm) | 290 |
| Bredde (mm) | 381 |
| Stiktype 2 | 1x AUX-in |
| Stiktype 1 | 1x USB |
| Farve | Sort |
| Brand | Denver |
| Bluetooth | Nej |
| Stiktype 3 | 1x 3,5mm høretelefon-out |
| Stiktype 4 | 1x RCA |
| Type | DAB Radio, Pladespiller, Stereoanlæg, CD Afspiller, Denver CD Afspiller, Denver Stereoanlæg, Denver Pladespiller, Denver DAB Radio |
| Medietyper | |
| Afspilning af diskformater | CD-lyd |
|---|---|
| Funktioner | |
| Produktfarve | Grå |
|---|---|
| Enhedstype | Personlig CD-afspiller |
| Kompatible hukommelseskort | SD Kort |
| MP3-afspilning | Ja |
| CD-skifter | Nej |
| Kassettebåndoptager | Ja |
| Antal lag (kort) | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 318 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 290 |
| Højde (mm) | 288 |
| Vægt (g) | 6900 |
| Emballage indhold | |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
|---|---|
| Brugervejledning | Ja |
| Antal | 1 |
| Højttalere | |
| Udgangseffekt (RMS) (W) | 4 |
|---|---|
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
|---|---|
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| AUX-indgang | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
|---|---|
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter (V) | 110-240V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter (Hz) | 50 - 60 |
| Radio | |
| Understøttede radiobånd | FM, DAB+ |
|---|---|
| Digital tuner | Ja |
| Administrationsfunktioner | |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
|---|---|
| Lyd | |
| Understøttede lydformater | MP3 |
|---|---|