Goobay udendørs LED projektør i hvid farve med lysstyrke på 4250 lumen.
Udendørs 50W projektør med en bred lys vinkel på 100 grader til montering på væg eller tripod (med 180 graders drejning).
Goobay LED projektør i hvid farve. Denne projektør er lavet med et tryksstøbt aluminiums kabinet med hærdet glas. Det stødsikre aluminium sikrer længere holdbarhed på trods af vind og vejr.
Projektøren forbindes til 230V strøm via M16 forskruningen der sidder på bagsiden af projektøren.
Flood light
Projektøren har en lysstyrke på 4250 lumen og en farve temperatur på 4000K. Lyset har en spredning på 110 grader og man kan montere projektøren på en tripod, så man får 180 grader rotation.
Denne projektør er velegnet til udendørs brug, og er IP65 kvalificeret. Dette vil sige at den både er støvtæt og vandresistent og kan holde til alt slags vejr.
Varenummer: 37895
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Hvid, Kold hvid, Varm hvid |
|---|---|
| Effekt (W) | 50 |
| Lampe type | LED |
| Bevægelsessensor | Nej |
| IP klassificering | IP65 |
| Med/Uden sensor | Uden sensor |
| Antal lamper | 1 |
| Med/Uden sensor | Uden sensor |
| Teknologi | LED |
| Feature 1 | IP65 kvalificeret |
| Feature 2 | Bred lysvinkel |
| Diameter (mm) | 70 |
| Strålevinkel | 100 grader |
| Driftstemperatur (grader C) | -25 - + 40 grader |
| IP klassificering | IP65 |
| Inden-/Udendørs | Udendørs |
| Tilt (grader) | 180 |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 4250 |
| Nominel levetid | 25000 timer |
| Energiforbrug (W) | 50 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 4000 K |
| Installationshøjde (min) | 2,3 m |
| Installationshøjde (max) | 3 m |
| Højde (mm) | 165 |
| Bredde (mm) | 185 |
| Spænding | 230V |
| Farve | Hvid |
| Brand | Goobay |
| Type | LED projektør, Goobay LED projektør |
| Funktioner | |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
|---|---|
| Lysstyrke (Lumen) | 4260 |
| Pære levetid (t) | 25000 |
| Dæmpbar | Nej |
| Total effekt (W) | 50 |
| Husmateriale | Plast, Glas, Aluminium, Metal |
| Antal pærer | 50 |
| Farvetemperatur (K) | 4000 |
| Strøm faktor | 0.9 |
| Lysudbytte (lm/W) | 85 |
| Lyskildeteknologi | LED |
| Opstartstid (ms) | 0.1 |
| Strømstyring | |
| Vekselstrømsindgangsspænding (V) | 230 |
|---|---|
| Vekselstrømsindgangsfrekvens (Hz) | 50 |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Energieffektivitetsklasse | F |
| Energiforbrug pr. 1000 timer (kWh) | 50 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (mm) | 185 |
|---|---|
| Dybde (mm) | 70 |
| Højde (mm) | 165 |
| Vægt (g) | 680 |
| Lamper | |
| Farve-gengivelse (CRI) | 81 |
|---|---|
| Vinkel (°) | 100 |
| Tekniske detaljer | |
| Antal tændings/sluknings cyklusser | 15000 |
|---|---|