IP overvågningskamera med 180 graders synsfelt og opløsning på 1280 x 720.
Nedis Panorama overvågningskamera i elegant hvid/sort design.
HD panorama IP kamera
Få sikret dit hjem diskret med dette HD panoramakamera fra Nedis.
Kameraet er udstyret med fiskeøjeobjektiv. Dette muliggør et 180 graders panoramasynsfelt, der dækker hele rummet.
Det betyder at selve kameraet ikke bevæger sig. Sammen med det kompakte design sikrer dette dedikeret og diskret kameraovervågning.
Styr fra app
Perfekt til at holde øje med rum mens man er på arbejde eller brug det som babyalarm til at holde øje med dine børn.
Du modtager meddelelser, og får vist både live og optaget videoindhold og har mulighed for at zoome ind for et mere detaljeret billede, alt sammen via en gratis app på din smartphone.
Du kan gemme billeder på et MicroSD-kort, så du aldrig går glip af noget.
Med i pakken medfølger:
Varenummer: 20017
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Produktfarve | Hvid |
|---|---|
| Lysfarve | Kold hvid, Varm hvid |
| Frekvensbånd (GHz) | 2.4 |
| Strømforsyningstype | 100 - 240V |
| Egnet til udendørs brug | Nej |
| Trådløs teknologi | Wi-Fi |
| Horisontalt synsfelt (°) | 180 |
| Forbindelsesmuligheder | Wi-Fi |
| Audio | 2-vejs |
| Feature 1 | Understøtter 2-vejs audio |
| Feature 2 | Nightvision 5m |
| App styring | Android, iOS |
| Trådløs forbindelse | Wi-Fi |
| Night vision | 5 m |
| Frekvensområde | 2,4 GHz |
| Synsfelt (grader) | 180 |
| Tilslutning type | Euro / Type C (CEE 7/16) |
| Ekstern hukommelse | microSD hukommelseskort |
| Opløsning 1 | 1280 x 720 |
| Objektiv 2 | 1,44 mm |
| Strømforsyning | 100 - 240V |
| Indgangsspænding | 5 VDC |
| Max radio sendeeffekt (dBm) | 20 |
| Antenne forstærkning (dB) | 2 |
| Kommunikationsprotokol 1 | Wi-Fi |
| Billedchip | 1/4tm CMOS |
| Farve | Hvid |
| Brand | Nedis |
| LED | 2 |
| Type | Overvågningskamera, Indendørs Overvågningskamera, Nedis Indendørs Overvågningskamera, Nedis Overvågningskamera |
| Kamera | |
| Objektivets synsvinkel, vandret (°) | 180 |
|---|---|
| Kamerapanorering kontrol | Nej |
| Kontrol af kamerahældning | Nej |
| Netværk | |
| Bluetooth | Nej |
|---|---|
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Nej |
| Lyd | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
|---|---|
| Lydsystem | 2-vejs |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type | DC, USB |
|---|---|
| DC udgangsspænding | 5 |
| Porte & Grænseflader | |
| USB-port | Ja |
|---|---|
| Systemkrav | |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
|---|---|
| Præstation | |
| Trådløs / Kablet | Trådløs |
|---|---|
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Antenne type | Intern |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Driftsfrekvens (Mhz) | 2412 - 2472 |
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB |
|---|---|
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Pakketype | Kasse |
|---|---|
| Pakkebredde (mm) | 98 |
| Pakkedybde (mm) | 50 |
| Pakkehøjde (mm) | 165 |
| Pakkevægt (g) | 324 |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ja |
|---|---|
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD Kort |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort (GB) | 128 |
| Indbygget HDD | Nej |
| Billedsensor | |
| Antal sensorer | 1 |
|---|---|
| Optisk sensorstørrelse (") | 25,4 / 4 |
| Sensortype | CMOS |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
|---|---|
| LED-indikatorer | Ja |
| Monteringstype | Gulv |
| Linsesystem | |
| Antal linser | 1 |
|---|---|
| Zoom kapacitet | Ja |
| Linse, diameter (mm) | 1.44 |
| Video | |
| Maksimal opløsning (pixel) | 1280 x 720 |
|---|---|
| Understøttede videotilstande | 720p |
| Samlet antal megapixels (MP) | 1 |
| Nattesyn | |
| Nattesyn | Ja |
|---|---|
| Nattesyn, afstand (m) | 5 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) (°C) | 0 - 40 |
|---|---|
| Sikkerhed | |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
|---|---|