2 stk. Philips Hue White og Color Ambiance Kerte formede LED pærer med E14 sokkel. Pærerne er på 5,3W (40W) og har en mat finish. Hvid farve eller vælg mellem 16 millioner farver.
Philips Hue WiFi LED pæren er kompatibel med iOS og Android, og understøtter stemmestyring.
Pakke med 2 stk. Philips Hue White og Color Ambiance LED pærer med en flot mat finish og E14 fatning. Pærerne har 16 millioner farver og spreder et lys der går fra varm til kold hvid over i farvet lys.
Giv ethvert rum farve med de 2 intelligente kerteformede pærer. De giver varmt til køligt hvidt lys samt 16 millioner farver. Brug Bluetooth til at styre lyset med det samme i et rum eller forbind pærerne til en Hue Bridge, for at få adgang til alle funktioner.
Philips Hue White og Color LED pæren er på 5,3W og har en lysstyrke på 470 lumen ved 400 Kelvin. Det svarer til lyset fra en klassisk 40W glødepære.
Sæt kulør på hjemmet med en intelligent LED farvepære. Med 16 millioner farver at vælge imellem kan du give dit hjem en ny personlighed hver dag.
Smart styring uanset hvor du befinder dig
Med Philips Hue app, som fås gratis til iOS og Android, kan du fjernstyre lyset, uanset hvor du befinder dig.
Philips Hue kan få det til at se ud, som om du er hjemme, selvom du ikke er, ved hjælp af en smart planlægnings funktion i Philips Hue appen.
Leg med intelligent farvet lys
Med Philips Hue får du over 16 millioner farver at vælge imellem, så du har et væld af muligheder, f.eks. for at skabe den perfekte stemning til en fest eller gøre godnathistorien endnu mere spændende.
Brug de farverige forindstillede belysningsscener til at skabe en følelse af sommer, når det passer dig.
Dæmpning uden installation
Med Philips Hue kan du dæmpe lyset uden at du skal til at installere nye dæmpere. Der er intet behov for ledninger, elektriker eller installation.
Slut Philips Hue pæren til en Hue Bridge og betjen belysningen fra din smartphone eller tablet via Philips Hue appen eller ved at montere Philips Hue kontakter i systemet for at aktivere belysningen.
Understøtter stemmestyring
Philips Hue understøtter stemmestyring via Amazon Alexa, Apple HomeKit og Google Home.
Bemærk at dette produkt kun kan dæmpes, hvis det tilsluttes en Philips Hue Bridge, Philips Hue dæmper eller en Philips Hue kompatibel enhed.
Bemærk at Philips Hue pærerne kræver en Philips Hue Bridge, før du kan få det fulde udbytte af pæren.
Varenummer: 26567
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 5.3 |
|---|---|
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Kold hvid, Varm hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2000 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 6500 |
| Lysstyrke (Lumen) | 470 |
| Pære levetid (t) | 25000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Antal pærer | 2 |
| Pære fatning | E14 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 40 |
| Forbindelsesmuligheder | Bluetooth, Zigbee |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Philips Hue |
| Form 2 | Kerte |
| Form modelnr. | B39 |
| Sokkel type | E14 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 2 |
| Feature 1 | Straksbetjening via Bluetooth |
| Feature 2 | 16 millioner farver + varm til |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | Hvid / Color Ambiance |
| Svarer til | 40 W |
| Diameter (mm) | 39 |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 470 |
| Nominel levetid | 25000 timer |
| Energiforbrug (W) | 5,3 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2000 - 6500 K |
| Intelligent pære | Ja |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Home |
| Smart Home assistent 3 | Apple HomeKit |
| Kommunikationsprotokol 1 | Bluetooth |
| Kommunikationsprotokol 2 | Zigbee |
| IoT-platform 1 | Hue |
| Højde (mm) | 117 |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Ja |
| Brand | Philips |
| Glastype | Mat |
| Type | E14 - LED pærer, Smart Home Pære E14, Philips Hue, Philips Hue Pærer, Philips Hue E14-pærer, Enheder til Amazon Alexa, Enheder til Google Home, Enheder til Apple HomeKit, Philips Enheder til Google Home, Philips E14 - LED pærer, Philips Enheder til Amazon Alexa, Philips Enheder til Apple HomeKit, Philips Smart Home Pære E14 |