Philips Hue White Ambiance Kerte formet LED pære med E14 sokkel. Pæren er på 6W (40W) og har en mat finish, der spreder et lys, der kan varieres i alle hvide nuancer.
Philips Hue WiFi LED pæren er kompatibel med iOS og Android, og understøtter stemmestyring.
Philips Hue White Ambiance LED pæren har kerte form (B39) og en mat finish. LED pæren har E14 fatning.
Philips Hue White LED pæren er på 6W og har en lysstyrke på 470 lumen ved 400 Kelvin. Det svarer til lyset fra en klassisk 40W glødepære.
Tilføj en hvid Philips Hue stemningspære til dit lyssystem og få en mere spændende atmosfære i hjemmet med lys i forskellige hvide nuancer.
Pæren har nuancer fra varm hvid til køligt hvidt dagslys, og det giver denne pære det perfekte lys til at slappe af, læse, koncentrere sig og få ny energi.
Smart styring uanset hvor du befinder dig
Med Philips Hue app, som fås gratis til iOS og Android, kan du fjernstyre lyset, uanset hvor du befinder dig.
Philips Hue kan få det til at se ud, som om du er hjemme, selvom du ikke er, ved hjælp af en smart planlægnings funktion i Philips Hue appen.
Ambiance giver smukt naturligt lys
Philips Hue Ambiance pærerne hjælper dig med at stå op på den bedst tænkelige måde og giver dig en frisk start på dagen. Lysstyrken øges gradvist som ved en solopgang, så du vågner naturligt i stedet for at blive vækket af et larmende vækkeur og du får den bedst mulige start på dagen.
Om aftenen hjælper det afslappende, varme hvide lys dig med at slappe af og forberede kroppen på en god nats søvn.
Dæmpning uden installation
Med Philips Hue kan du dæmpe lyset uden at du skal til at installere nye dæmpere. Der er intet behov for ledninger, elektriker eller installation.
Slut Philips Hue pæren til en Hue Bridge og betjen belysningen fra din smartphone eller tablet via Philips Hue appen eller ved at montere Philips Hue kontakter i systemet for at aktivere belysningen.
Understøtter stemmestyring
Philips Hue understøtter stemmestyring via Amazon Alexa, Apple HomeKit og Google Home.
Bemærk at dette produkt kun kan dæmpes, hvis det tilsluttes en Philips Hue Bridge, Philips Hue dæmper eller en Philips Hue kompatibel enhed.
Bemærk at Philips Hue pærerne kræver en Philips Hue Bridge, før du kan få det fulde udbytte af pæren. Du finder en Hue Bridge eller et startsæt (der indeholder en Bridge) i linkene længere nede på siden.
Varenummer: 20226
Alle priser er inkl. 25% moms
| Andre | |
| Effekt (W) | 6 |
|---|---|
| Lampe type | LED |
| Lysfarve | Hvid |
| Farvetemperatur (min) (K) | 2200 |
| Farvetemperatur (max) (K) | 6500 |
| Lysstyrke (Lumen) | 470 |
| Pære levetid (t) | 25000 |
| Dæmpbar | Ja |
| Antal pærer | 1 |
| Bevægelsessensor | Nej |
| Pære fatning | E14 |
| Tilsvarende pæreeffekt (W) | 40 |
| Forbindelsesmuligheder | Bluetooth |
| Understøttede Smart Applikationer | Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Philips Hue |
| Form 2 | Kerte |
| Sokkel type | E14 |
| Teknologi | LED |
| Antal pærer | 1 |
| App styring | Android, iOS |
| Lys farve | Hvid Ambiance |
| Svarer til | 40 W |
| Diameter (mm) | 39 |
| Nominel lysstrøm (lumen) | 470 |
| Nominel levetid | 25000 timer |
| Energiforbrug (W) | 6 W |
| Farvetemperatur (Kelvin) | 2200 - 6500 K |
| Intelligent pære | Ja |
| Smart Home assistent 1 | Amazon Alexa |
| Smart Home assistent 2 | Google Home |
| Smart Home assistent 3 | Apple HomeKit |
| Kommunikationsprotokol 1 | Bluetooth |
| IoT-platform 1 | Hue |
| Højde (mm) | 117 |
| Spænding | 220 - 240 V |
| Dæmpbar | Ja |
| Brand | Philips |
| Glastype | Mat |
| Type | E14 - LED pærer, Smart Home Pære E14, Philips Hue, Philips Hue Pærer, Philips Hue E14-pærer, Enheder til Amazon Alexa, Enheder til Google Home, Enheder til Apple HomeKit, Philips Enheder til Google Home, Philips E14 - LED pærer, Philips Enheder til Amazon Alexa, Philips Enheder til Apple HomeKit, Philips Smart Home Pære E14 |